Katarzyna Meller  (Katia Meller)

O artystce.

Edukacja artystyczna:

-Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, wydział   Architektura Wnętrz.

-Studium Plastyczne w Warszawie LuzArt.

-Szkoła dziecięca plastyczna w Jakucku.

 Od 2002 r. udzielałam się w Stowarzyszeniu Twórców Sztuk Plastycznych Triada oraz byłam jedną z założycieli tego stowarzyszenia, w ramach jego działania brałam udział w  wystawach grupowych  i indywidualnych w Polsce i za granicą. Moja praca semestralna z Projektowania Mebla została wybrana do wystawy w siedzibie ZAP.
Projektowałam okładki książek, prowadziłam zajęcia plastyczne dla dzieci w centrum, udzielałam lekcji malarstwa prywatnie .
Projektuję wnętrza mieszkalne i usługowe.

  Moje prace malarskie były publikowane w albumie” Artyści powiatu Piaseczyńskiego” i “Artyści Konstancina”, piśmie „Zegarki i Pasja”

Ostatnie wystawy:
  “Konfrontacje” w marcu 2019 w centrum kultury “Hugonówka” w Konstancinie. Cykl wystaw pod tytułem “Konfrontacje” – wystawa zbiorowa artystów zawodowych. Wystawa  indywidualna pod tytułem “Podróże i Sztuka” w grudniu 2019 w Warszawie przy ul. Puławska 99,
Wystawa indywidualna ”Siła kobiecości” w październiku 2020 „Better Academy” o dwóch ostatnich wystawach można było przeczytać na portalu Artinfo.

 Maluję od dziecka i od dziecka zgłębiam tajniki tej dziedziny sztuki. Jako dziecko zdałam egzaminy i uczęszczałam do szkoły plastycznej dla dzieci, w trakcie studiów na wydziale Architektura Wnętrz przez cały tok studiów miałam przedmiot Malarstwo i Rysunek, prowadzony przez wykładowców z ASP, co było bardzo cenne dla mojego rozwoju artystycznego.

Tworzę cykle malarskie o różnej tematyce inspirowane życiem, relacjami międzyludzkimi. Innym źródłem inspiracji są dla mnie różne style historyczne i charakterystyczne dla nich cechy. Wciąż się rozwijam, poszukuję nowych form realizacji, poznaje nowe techniki. Nie wyobrażam sobie, że zamknę się w jednej tematyce lub technice, to zupełnie nie leży w moim charakterze – tyle jest do poznania, zrobienia, namalowania.
Hasło-drogowskaz: „Piękno tkwi w oku patrzącego”.