Oddział Dolnośląski

ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKI

Prezes

Piotr Pawlicki

Sekretarz

Ireneusz Szymik

Skarbnik

Janusz Proniewicz

man-816967_1920

Wiesława Jakubczyk-Marciniak

Do ZAP należy od 5 lat, maluje od lat 15. Preferowane tematy to portrety, kwiaty, motywy religijne. Maluje wyłącznie farbami olejnymi. Ulubiona malarka to Tamara Łempicka.

Krystyna Leśniewska-Pasionek

Należy do ZAP od 2017 r. oraz do polsko-czeskiego klubu "Art Studio" w Mieroszowie od 1993 r. Tworzy w dwóch dziedzinach sztuki: malarstwie i poezji. Laureatka wyróżnień i nagród. W 2019 r. otrzymała dyplom od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz podziękowanie za współpracę w ramach Polsko-Czeskich Dni "Bądźmy Rodziną" od Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego. Od 15 lat kieruje galerią artystyczną "Lądek-Zdrój". Wydała trzy tomiki wierszy, które połączyła z wierszami.

Danuta Apolonia Orska

Świat jest piękny, a życie? - Życie, to cudowny dar, jest tylko jedno i niepowtarzalne. Raduje się serce - kiedy moje obrazy lub wiersze stworzone pod wpływem zauroczenia światem - sprawiają innym radość Od 2015r. mam zaszczyt być członkiem ZAP.....

Tadeusz Sułkowski

Z Krakowa, członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich, maluje w oleju i akwareli, rysuje w ołówku i tuszu , pisze wiersze i opowiadania. Najczęstszym tematem jego prac są krajobrazy i stara architektura bieszczadzka, uwielbia tworzyć w niewielkich formach, zatrzymując w nich chwile pór dnia i roku. Uczestnik wielu plenerów malarskich, a także kilkunastu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Marian Wiekiera

Marian Wiekiera, mieszka i tworzy w swoim atelier w Kamiennej Górze na Dolnym śląsku. Wystawia od 1980 roku. Malarz i grafik, należy do Związku Artystów Plastyków, oddział w Wałbrzychu. Od 2015 roku tworzy poliptyk, malarstwo figuratywne, narracyjne, pod jednym wspólnym tytułem ‘’ Za Czym Kolejka Ta Stoi „ Swoją twórczość prezentował na licznych wystawach indywidualnych jak i zbiorowych w Polsce i za granicą, w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Francja, Włochy. Jego Prace znajdują się w zbiorach Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze , oraz w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Lila Konat

Andrzej Niżewski

Takis Makandasis

Ur.1953r. Od 50 lat tworzy obrazy techniką: akryl, olej, gwasz, akwarela i tworzy własne techniki. Maluje pejzaże, impresje, architekturę, martwe natury. Ponad 150 wystaw w Polsce i na świecie. Od 2001r związku artystów greckich w Atenach a od 2017r. również w ZAP.

Piotr Pawlicki

Piotr Pawlicki urodzony w 1962 roku w Łobżenicy. Po szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym ukończył pomaturalne studium plastyczne z oceną bardzo dobrą na dyplomie. W 2019 roku obchodził 40-to lecie pracy artystycznej. Uprawia malarstwo olejne na płótnie, suchy pastel oraz rysunek piórkiem. W 2017 roku, przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za swoją działalność artystyczną odznaczony odznaką "Zasłużony dla kultury polskiej". Od 2015 roku, prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków.

Barbara Maciejewska-Malinowska

Marek Kopczyk

Mieszka i tworzy w Lądku-Zdroju. Uczestnik wielu plenerów oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Swoją twórczością promuje walory Doliny Białej Lądeckiej, jego małej ojczyzny. Prace artysty znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Niemczech, Francji, Anglii, Czechach, Holandii, na Ukrainie i Węgrzech. Wiele jego prac otrzymało wyróżnienia i nagrody w konkursach. Maluje różnymi technikami: olej, akryl, akwarela, pastele, grafika i techniki mieszane. Członek Oddziału Dolnośląskiego Związku Artystów Plastyków. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, m.in. wspiera Fundusz Stypendialny im. Grzegorza Ciechowskiego, stworzony dla uzdolnionej młodzieży.

Janusz Proniewicz

Członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich i współtwórca Grupy EKO organizującej plenery malarskie, tworzy pejzaże, martwą naturę, malarstwo figuratywne i abstrakcję, stosując często techniki własne. Cechą charakterystyczną jego obrazów jest ekspresyjna gra kolorów, emocje i nastrój. Zdobywca nagrody na I Międzynarodowym Festiwalu Sztuk La Palette du Monde w Kamiennej Górze i laureat wielu plenerów, wyróżniony Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ireneusz Szymik

Urodzony w 1960 roku w Nowej Rudzie, mieszkający i tworzący od ponad 30 lat Kamiennej Górze. Autodydakta próbujący realizować się w różnych działaniach artystycznych malujący w różnych technikach: akryl, olej, od trzech lat zauroczony akwarelą, wykonuje również witraże, projektuje kolorystyki wnętrz i elewacji. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz konkursów i prezentacji. Organizator wydarzeń artystycznych, nagradzany za swoje prace w kraju i za granicą. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia „La Palette du Monde”, od 2015 r. członek oddziału dolnośląskiego ZAP oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Mirosław Pasewicz

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!